عروس و داماد .. عکسهای زیبای عروسی

**اداب و سنت ازدواج .. آیین همسر داری..ازدواج موفق..عشق و علاقه**روشهای جذب مردان و زنان..عشق عاشقی

چگونه بهترین زندگی را داشته باشیم و موفق باشیم

 چگونه بهترین زندگی را داشته باشیم و موفق باشیم

قبل از خواندن این مطلب حتما از سایت های زیبای زیر دیدن نمایید

  www.takcarpet.blogfa.com    www.takcarpet.ir 

زیباترین برای دکوراسیون خانه شما...از سایت های بالا دیدن نمایید..

اگر بسياري از مردم زندگي شادي ندارد و در زندگي شادي واقعي را تجربه نمي کنند تنها از آنروست که نياموخته اند چگونه مي بايست به شادي برسند !
شاد زيستن نياز به آموزش دارد و برخلاف بسياري که معتقد شاد بودن پيچيده يا غير ممکن است ، اتفاقاً شاد زيستن امري ست آسان و ممکن که تنها نيازمند خواستن است . اگر شادي به زندگي شما نمي آيند تنها از آن روست که واقعاً نخواسته ايد خانواده و فضايي شاد داشته باشيد . براي شادي و شاد زيستن بايد تلاش کنيد و در اين مقاله مي آموزيد که چگونه اين کار را انجام دهيد .
همانگونه که گفته شد بايد بخواهيد که شاد باشيد و براي خواستن بايد دلايل کافي داشته باشيد . تا ندانيد چرا ، هرگز به سراغ چگونه ها نمي رويد اما اگر فقط يکبار از خود دليل چيزي را بپرسيد و از خود بپرسيد چرا ، ناخودآگاه به دنبال چگونه و راه حل ها مي گرديد .
بيائيد يک زندگي شاد را در نظر بگيريم . قطعاً افراد و خانواده هايي را در اطراف خود مي شناسيد که شاد باشند و شايد بارها حسرت زندگي آنها را خورده باشيد .
آيا تا به حال ديده ايد که از هيجان آنها کم شود ؟
آيا تا به حال ديده ايد که مدام به موسيقي هاي غمگين گوش دهند ؟
آيا تا به حال ديده ايد که در طول روز افسرده و بي حوصله باشند ؟
آيا تا به حال شده است که به آنها پيشنهاد جذابي دهيد اما استقبال نکنند ؟
آيا فرد و خانواده واقعاً شادي را مي شناسيد که از مسائل مالي رنج ببرند ؟
منظور از شادي خنده هاي عصبي و صورت خود را با سيلي سرخ نگه داشتن نيست . شادي فرآيندي است کاملاً مشخص ، که در نهايت اعتدال است . در يک زندگي شاد نه افراطي هست و نه تفريط . شايد فکر کنيد در يک خانواده شاد بيست و چهار ساعته اعضاي آن قهقهه مي زنند اما اينطور نيست .
بيائيد کمي بيشتر باشادي آشنا شويم . شادي يعني تعادل ، يعني هيجان ، يعني استقبال هاي آتشين ، يعني وفاداري و در کل يعني ثروت . شادي يعني رسيدن به اوج معنويات .
در گذشته فکر مي کردم که غم حالتي ارزشمندتر ازشادي ست.گمان مي کردم که گريه ارزشمند تر از خنده است اما امروز باورهايم تغيير کرده است و نکته قابل توجه اينجاست که موقعيت و زندگيم نيزکاملاً متفاوت شده است .
قبلاً چندان شاد نبودم ، چندان اهل تفريح و مهماني و شادي و خنده نبودم . دائم بدبياري پشت سر بدبياري .
دائماً قهر و دائما آشتي هاي موقتي . دائماً ضررهاي مالي و دائماً کابوس هاي شبانه . دائماً کم خوابي و دائماً افراط !
امروز متفاوت شده ام . مدتهاست که کابوس نديده ام . مدتهاست که موقعيت ماليم با مشکل مواجه نشده است و حتي افزايش درآمد قابل توجهي نيز داشته ام . اين در صورتي است که قبلاً روزانه هجده ساعت کار مي کردم و حالا نهايتاً ده ساعت !
شما هم بايد شرايطتان را تغيير دهيد و اگر منتظريد تا ديگران قدم پيش بگذارند سخت در اشتباهيد . اگر عمل و سوء تفاهمي شرايط بين خانواده ، دوستان يا همکارانتان را با چالش و اصطکاک مواجه کرده است شما پيش قدم شويد . شما طالب شادي شويد و نخواهيد که اين خصومت ها دوام بياورند .
هميشه براي شادي قدم اول راشما برداريد و شما داوطلب باشيد . از اين به بعد شما بايد نويد دهنده ي شادي بين دوستان و خانواده و همکارانتان باشيد و صد البته به ياد داشته باشيد اگر خودتان انسان شادي نباشيد نمي توانيد به ديگران چنين کمکي کنيد .
بيائيد تمريني را که من انجام دادم شما هم انجام دهيد . من اين تمرين را تنها براي يک ماه انجام دادم اما امروز چند سالي است که جزئي از زندگيم شده است و تبديل به يکي از عادتهاي مثبت من شده است . عادت به شادي !
فقط و فقط براي يک ماه از گوش دادن به هر نوع موسيقي غمگين جداً بپرهيزيد ، مخصوصاً ابداً به موسيقي هاي رپ گوش ندهيد .
موسيقي رپ با ديد منفي به شرايط اجتماعي و سياسي جهان به شدت روحيه شما را تحت تأثير قرار مي دهد و شما را نسبت به هر کس و هر چيز بدبين مي کند . همچنين در عوض موسيقي هاي شاد و البته با شعرهاي عميق گوش دهيد يا اگر به چنين موسيقي دسترسي نداريد موسيقي هاي شاد بي کلام گوش دهيد .
تا يک ماه از تماس با هرشخصي که در گذشته باعث شده است که شما را به افسردگي و غم بکشاند خودداري نمائيد و به هيچ طريق نخواهيد که با او تماس برقرار کنيد .
وجود چنين شخصي مي تواند شما را به يک شخصيت وابسته تبديل کند و آينده شما را به صورت جد به خطر بيندازد .


سعي کنيد هر شب فيلم هاي کمدي و جذاب ببينيد . از مشاهده هر گونه فيلم درام و تراژدي جداً بپرهيزيد ، حتي اگر محبوبترين فيلم شما را نمايش دهند .
با دوستان مثبت و شادتان و يا تنها به سينما ، پارک و بيرون شهر برويد . مخصوصاً تئاتر را فراموش نکنيد . در آنجا از خودتان پذيرايي کنيد و يک ماه مهمان خود باشيد و تنقلات خوشمزه بخوريد .
دو تا سه بار خانواده را به شام دعوت کنيد و سعي کنيد ساعات مفرح و شادي را براي آنها و خودتان پديد آوريد .
اگر واقعاً طالب شادي باشيد به تک تک پيشنهادات عمل مي کنيد .
منبع:مجله خانواده شاد

 

 

برای موفقیت؛ فقط با قلب‌تان تصمیم بگیرید!

محققان می‌گویند: زمان آن فرا رسیده که مردم به اهمیت احساسات غریزی و ناخودآگاهی در درونشان پی ببرند…

محققان می گویند: الهام قلبی همیشه منجر به گرفتن بهترین تصمیم ها می شود.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه نورت وسترن با مطالعه روی سیگنال های مغزی انسانها دریافته اند که وقتی انسان احساس می کند که چیزی به او الهام می شود در واقع در این لحظه می تواند بهترین تصمیم ها را برای مسایل مختلف در زندگی اش بگیرد.

محققان می گویند: زمان آن فرا رسیده که مردم به اهمیت احساسات غریزی و ناخودآگاهی در درونشان پی ببرند.

به عقیده این پژوهشگران، ابهامات ناخودآگاهی در واقع به ما کمک می کنند که مشکلات مختلفی را که در طول زندگی و هر روز با آنها مواجه می شویم، حل کرده و در مورد آنها تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنیم.

این محققان ابراز عقیده کردند که بر اساس مطالعات علمی، مدارک دقیق الکتروفیزیولوژیک نشان می دهد که ممکن نیست تصمیماتی که در این لحظه گرفته می شوند، اشتباه شوند و احتمال درستی تصمیمات در زمانی که حدس زده می شوند بسیار بیشتر از زمانی است که به دقت درباره آنها تفکر می شود!

این پژوهشگران با انتشار یافته های خود در این زمینه در مجله علمی نیچر خاطر نشان کردند: در واقع ما ممکن است بیشتر از آنچه که در موقعیت های روزانه به آنها فکر می کنیم، چیزهایی را بدانیم که در ناخودآگاه ما قرار دارد، در حالی که در تعقل اثری از این دانسته ها نیست.

پروفسور کن پالر در این باره اظهار داشت: در زمان حدس و الهام، حافظه ناخودآگاه نقش بازی می کند مانند به یاد آوردن چهره یک جنایتکار و یا پیدا کردن جواب صحیح یک سوال در یک لحظه که احتمال درستی آن بسیار بیشتر است.

Related posts:

  1. تست سردرگمی مغز و اختلال در تصمیم گیری مغز
  2. راهکاری قطعی برای درمان دیابت
  3. آیا می دانید سالم ترین و سودمندترین حالت خوابیدن کدام است؟
  4. روانشناسی:راه حل عالی برای افراد حساس
  5. برای حفظ سلامت بدن از پله‌ها استفاده کنید

 

همسران جوان با الگوگیری از حضرت زهرا زندگی سرشار از موفقیت و مهر را به خانواده های خود تقدیم نمایند

سیدعباس جوهری مشاور استاندار و مدیر سازمان جوانان استان قم در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: این روز میلاد از مهمترین روزهای فرخنده شیعیان و مسلمانان جهان است و بنا به تأکید روایات بهانه خلقت آسمانیان و زمینیان وجود نازنین حضرت زهرا(س) بوده است. سیدعباس جوهری مشاور استاندار و مدیر سازمان جوانان استان قم در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: این روز میلاد از مهمترین روزهای فرخنده شیعیان و مسلمانان جهان است و بنا به تأکید روایات بهانه خلقت آسمانیان و زمینیان وجود نازنین حضرت زهرا(س) بوده است.
جوهری با اشاره به ضرورت وجود الگو برای جوانان گفت: انسان برای رسیدن به یک زندگی ایده آل و آرمان های حقیقی و الهی در طول تاریخ احتیاج به یک الگو داشته و خواهد داشت فلذا با نگاه دقیق به تاریخ زندگی حضرت زهرا(س) در می یابیم لحظه به لحظه زندگی ایشان از بدو تولد تا روز شهادت الگویی بی بدیل و بی نظیر برای انسان های آزاده جهان علی الخصوص بانوان می باشد.
مدیر سازمان جوانان در ادامه گفت: بخش مهمی از زندگی حضرت زهرا(س) علیرغم عمر کوتاه ایشان بخش زندگی مشترک و تشکیل خانواده بوده است که باید مورد بررسی و کنکاش دقیق تر قرار گیرد. بدون اغراق و با دلایلی واضح و روشن شیوه زندگی حضرت زهرا(س) از بدو ازدواج و در حین زندگی از قبیل شوهرداری، خانه داری، فرزند پروری، الگویی تمام عیار و بی نقص می باشد که می تواند سرمشق تمام زنان عالم علی الخصوص دختران جوان مسلمان و شیعه باشد.
جوهری با اشاره به آمار و ارقام بسیار نگران کننده در حوزه ازدواج و طلاق اشاره کرد و گفت: از عمده راهکارهای اصلی برای جوانان جهت ازدواج موفق و دوری از پدیده منفور طلاق و نهایتاً زندگی پایدار و خانواده ای ایده آل و آرمانی پر از مهر و محبت و عشق، تأسی و پیروی از شیوه زندگی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) می باشد.
وی اظهار داشت: به نظر بنده ما هر چقدر از شیوه زندگی این بزرگواران دورتر شده ایم معضلات پیچیده خانواده ها اعم از ازدواج های ناصحیح و طلاق های زود هنگام گریبانگیر خانواده ها و اجتماع ما شده است.
جوهری در ادامه افزود: در دنیای کنونی که غرب در تهاجم فرهنگی خود با تمام توان برای فساد انسان ها و تزلزل بنیان خانواده های مسلمان جهان علی الخصوص ایران اسلامی برنامه ریزی و تلاش می کند، پیروی از زندگی این بزرگواران بیمه کننده زندگی ها می باشد.
وی افزود: همسران جوان با الگوگیری از حضرت زهرا(س) یک عمر زندگی با آرامش و با محبت را به خود و شوهران و فرزندانشان تقدیم نمایند.
جوهری در پایان گفت: البته در این بین ما متولیان فرهنگی هم کوتاهی کرده ایم و در استخراج دقیق زوایای مختلف زندگی این دو بزرگوار و ارائه آن با شیوه های نوین به نسل جوان کم کاری نموده ایم که می بایست برای جبران مافات اقدام کرده و با شیوه ای مناسب جوانان عزیز را با زندگی این دو بزرگوار آشنا سازیم

 

+ نوشته شده در  شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 19:7  توسط   |